אודות

אודותינו

בכניסה לקיבוץ יגור, למרגלות צדו הצפוני של הכרמל, שוכן פארק "באלגן" – אחד מפארקי השעשועים הגדולים והמגוונים בישראל, וללא ספק הגדול מסוגו בצפון. הפארק פועל תחת התפיסה של בילוי מגוון, לכלל התא המשפחתי, וכולל אטרקציות ב- 32 מתקנים והפעלות שונות.

מחשבה רבה הושקעה בתכנון אופי הפארק כך שבעידן בו מרבית הילדים מעבירים את זמנם אל מול מסכי הטלוויזיה והמחשב נוכל לספק לילדכם חוויה ייחודית ומהנה, כמו גם כזו המפעילה את הילדים מוטורית. בניגוד לפארקים רבים אחרים, בהם מרבית המתקנים פאסיביים, אנו בבאלגן מאמינים כי בילוי מהנה יכול להיות גם בריא. המקום מותאם לפעילות מגוונת בהתאם לאופיו ורצונותיו של כל ילד וגיל: החל ממשחקיית פעוטות, קליעה אתגרית, זירת קרבות תותחי ספוג, התנסות ראשונה בנהיגה במסלול קרטינג מקצועי, ועד מפגש מרתק בפינת החי, עם מגוון חיות. במרכז הפארק נמצאים מזנון ופינות ישיבה להורים, מיקומם מאפשר תצפית על כל אזורי המשחקים בפארק, כאשר בסמוך לו ניתן למצוא גם פינות חמד מסודרות לפיקניק וצליית בשר על האש.

כהצדעה נוסטלגית, לנו ההורים, נפתח בפארק גם מתחם 'ילדות ישראלית' בו ניתן למצוא מגוון משחקים שאנחנו כהורים אהבנו כגון : קפיצה על חבל, קלס, ים-יבשה ועוד.

כל חלקי הפארק מוצלים ומגודרים וכוללים גם אזור משחקייה ממוזג. האתר מתאים גם לימי פעילות של חברות, בתי ספר ומוסדות.

בזכות קירבתו הגיאוגרפית לשמורות הטבע של הכרמל ולשביל ישראל, מאפשר הביקור בפארק שילוב מרתק עם מסלולי טיול בחיק הטבע, ההופכים כל ביקור באזור לחגיגה של ממש.

 

hiking3

 

תרומה לקהילה

כחברה השואפת להיות מובילה בתחומה, אנו בפארק באלגן רואים חשיבות גדולה במחויבות שלנו כלפי הסביבה כמו גם הקהילה בה אנו חיים.

אנו רואים בקשר בין פארק באלגן לחברה בישראל חלק מרכזי ממהות קיומינו ומתחייבים לשמר ולחזק קשר זה, וזאת על ידי מעורבות חברתית ועשייה למען הקהילה.

אנו מודים על ההזדמנות שניתנה לנו והזכות לעזור במקום החשוב ביותר שהוא עולם הילדים, במטרה לעלות חיוך על פניהם של קבוצות או יחידים. אנו בבאלגן רואים זכות גדולה ומחויבות במפגש עם דור ההמשך של המדינה.

במהלך השנים אירחנו בפארק עשרות אלפי ילדים המגיעים ממצבים קשים בחייהם האישיים, קבוצות אלו כוללות ילדים הבאים מרקע סוציו-אקונומי בעייתי וקבוצות ילדים הסובלים מליקויים בריאותיים כאלו ואחרים.

פארק באלגן רואה עצמו מחויב לא רק לקהילה הקרובה, אלה גם למדינה וכלל אזרחיה, אנו נרתמים ככול יכולתנו לעזור ולהקל ולו במעט על תושבי קו העימות בצפון ובדרום. פעילות זו מתבטאת לאורח השנים הן באירוח קבוצות ילדים מישובי הצפון בזמן המלחמה, והן משדרות וישובי עוטף עזה בעיתות מתיחות ביטחונית.

מי ייתן ונוכל להמשיך ולתת חזרה תמיד ונוכל להמשיך ולהושיט את ידנו לקהילה הקרובה כמו גם לזו הרחוקה.

אנו מקווים גם שנוכל לעמוד באתגרים העסקיים והחברתיים שמציבה בפנינו המדינה תוך שמירה על ערכי כבוד האדם, האתיקה והסביבה.

עם פרוץ השריפה הגדולה בכרמל התגייס הפארק לסייע למשפחות המפונים ואירח בצורה מאורגנת ופרטית את המשפחות וילדיהם לשבוע של כיף על מנת לעזור ולהשכיח מעט את האובדן. באותו השבוע אירח גם הפארק את משפחות הכבאים באקט של מחווה על עבודת הקודש שביצעו.

מנגישים באהבה

פארק באלגן מונגש ברובו לאנשים עם מוגבלות. אנו מאמינים במתן הזדמנות שווה לכל הילדים, לשחק ולהנות! לילדים עם מוגבלות, אשר אין באפשרותם להמתין בתור, תינתן מדבקה שתאפשר את השתתפותם בחלק ממתקני הפארק, בנוחות המירבית (ללא המתנה בתור).

negishut

אטרקציות

פארק אטרקציות

חצר הפארק הינה המקום המושלם עבור הילדים להוצאת מרץ והפעלת גופם מוטורית. החצר כוללת כמה עשרות מתקנים, ממגוון סוגים, המשתרעים על פני חמישה דונמים והמיועדים לילדים בגילאי 3 עד 15.

 

מסלול מוטורי

על פרננדו אלנזו, קימי רייקונן או לואיס המלטון שמעתם? סביר להניח שהילדים שלכם כבר שמעו, אלו כוכבי הספורט המוטורי של הפורמולה 1. וכולם, כך מסתבר, התחילו במסלולי הקרטינג.

מתחם קטנטנים

המשחקייה ממוקמת בתוך מבנה באלגן. מערכות המיזוג והחימום של המבנה פועלות כל השנה ומאפשרות מפלט מתנאי מזג האוויר השונים. המבנה מחולק בין אזור ישיבה ואולם המיועד לאירועים כגון ימי הולדת לבין משחקיה הבנויה מחדרי משחק מגוונים.

יופי חי

שאלתם את עצמכם פעם איך סוסים ישנים? כמה גדיים יש בהמלטה אחת של עז? למה הטווס פורש את זנבו? תשובות לשאלות מרתקות אלו ועוד רבות אחרות, תוכלו למצוא בפינת החי על שם יאיר פלד בקיבוץ יגור.

נגישות